Začněte hned! Ne až v pondělí.

Taky jste typický „pondělkář“? Začnete v pondělí hubnout a ve čtvrtek už jste bez motivace a většinou hladoví a bez energie viďte? Dáte si něco dobrého na uklidněnou a řeknete si, že teď už jste dietu stejně porušili a že už to nemá cenu. Taky bude ten víkend a to máte vlastně tu oslavu….No nic, nechám to na pondělí.

„Můžete mít výsledky nebo výmluvy. Nemůžete mít obojí“

 Poznali jste se? Pokud ano, tak věřte, že nejste sami! Ve své praxi se s tzv. pondělkovým syndromem setkávám docela často. Člověk má zkrátka pocit, že když má začít s něčím náročnějším a dlouhodobým, tak to musí nutně začít dělat na začátku nějakého období (pondělí, Nový rok, prvního v měsíci apod.). Dává nám ale ono magické datum větší sílu? Motivaci? Odhodlání? A myslíte si, že jakýkoliv jiný den není vhodný k tomu, abyste dokázali vykročit jiným směrem? Věřte mi, že je úplně jedno, jaký den je. Vždy totiž záleží na vaší motivaci a odhodlání. Musíte vědět čeho chcete dosáhnout a proč. Uvědomit si sami sebe a vaše pocity a potřeby.

Zapomeňte na výmluvy a na slova jako nemůžu, nedokážu, nejde to. Nebude to lehká cesta a je potřeba, abyste počítali i s tím, že můžete klopýtnout. Ale musíte ihned vstát a jít dál. Ne až zase v pondělí.

Držím vám palce!!! A kdybyste přece jen nevěděli kudy dál…já jsem pořád tady!!!

Autor článku: Dana Kaňová

Partneři