Šmakoun

Pokud máte problém s příjmem bílkovin a nebo vás nebaví jíst pořád dokola maso nebo vejce, vyzkoušejte Šmakouna. Je to výborný zdroj bílkovin a může pro vás být příjemným zpestřením jídelníčku.

Na výběr máte hned z několika druhů. Můžete vyzkoušet klasickou variantu. Její výhodou je, že je „bez chuti“, takže si svého Šmakouna okořeníte přesně podle své chuti. Je vhodný  jak pro studenou kuchyni např. do salátů, sendvičů, obložených chlebíčků, tak při přípravě řady pokrmů, kde může zcela nahradit nebo vhodně doplnit maso – především v různých maso-zeleninových směsí (čína).

Šmakoun Mexico pikantní

Má výraznou až pikantní chuť. Jako ostatní plátky je i Šmakoun Mexico vyrobený z vaječného bílku a je tedy nízkoenergetickou potravinou s vysokým obsahem bílkovin. 

Šmakoun s hlívou ústřičnou

Ideální pro milovníky hub a houbové chuti, kteří chtějí zdravěji jíst. Výrobek najde uplatnění v různých salátech, lze jej použít při přípravě rizota nebo zapékat s těstovinami. 

Šmakoun Dessert s meruňkami

Je prvním výrobkem řady šmakoun sladké chutě (slazený sukralózou). Je to nízkoenergetická potravina s vysokým obsahem bílkovin vyrobená  z vaječných bílků s přidanými kousky meruněk v BIO kvalitě. Chutí i vůní připomíná jemný tvaroh s meruňkami. V současné době je to jediný sladký výrobek na trhu s tak výhodnými výživovými a energetickými hodnotami při tak širokých možnostech použití. 

Šmakoun Dessert najde uplatnění ve studené kuchyni při přípravě ovocných pohárů, jednohubek či špízů , můžete jej nakrájet na kostičky a jen pokapat hořkou čokoládou. 

Vyzkoušet ale můžete i novinky, jako jsou zdravé lahodné párečky, šmakoun sekaná, sladké pečivo, štíhlé nudle (nemusí se již vařit) a nebo třeba oříškový krém (podobný jako Nutella). 

Autor článku: Dana Kaňová

Partneři