Jak poznáte dobrého trenéra?

Rozhodli jste se konečně vyrazit do posilovny a najednou nevíte jak máte cvičit a jak všechny ty stroje použít? Pak by bylo asi nejlepší oslovit osobního trenéra. Ale jak takového správného trenéra vůbec vybrat? Pojďme si tedy říct pár základních pravidel podle kterých vybírat a na co se při výběru zaměřit.

V první řadě by měl mít osobní trenér patřičné vzdělání a na požádání by vám měl o takovém vzdělání doložit doklad. Tím může být diplom nebo osvědčení o rekvalifikaci.

Správný trenér by s vámi na začátku spolupráce měl provést úvodní pohovor, při kterém zjistí proč vlastně chcete cvičit, jak často můžete na tréninky docházet, jaké jsou vaše cíle a hlavně by se měl zeptat na vaše zdravotní či jiná omezení.  Důležité je aby se vám trenér po celou dobu cvičení plně věnoval. Měl by hlídat každý váš pohyb, vysvětlit vám techniku cvičení i dýchání a proč cvičíte to, co zrovna cvičíte. Rozhodně se nebojte během tréninku ptát na cokoliv, co vás napadne. Během cvičení by si trenér rozhodně neměl povídat s ostatními klienty posilovny a už vůbec vyřizovat během tréninku telefonní hovory. Na každý trénink by měl být vždy připraven a celý trénink by měl být zvolen, tak aby respektoval vaše potřeby a cíle. V neposlední řadě byste si spolu měli také tzv. „sednout“. Pokud cítíte, že vám spolupráce s někým není příjemná a nebo máte pocit, že se vám trenér dostatečně nevěnuje, pak je nejlepší řešení najít si někoho jiného. Koneckonců jste to vy o koho jde především! Důležité je, abyste z tréninku odcházeli dobře naladěni a spokojeni z dobře odvedené práce.

Autor článku: Dana Kaňová

Partneři